İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

ÜRÜNLER

OME Sağım Sistemi
OME Sağım Sistemi

OME Sağım Sistemi

Ürün Detayları

En ağır ve güçlü hayvanlar için tasarlanmış güçlü sıcak daldırma galvaniz konstrüksiyon

İki defa polisaj işleminden geçmiş paslanmaz çelik süt hattı

Vakum Pompası

Vakum ayarları için regülatör

Kolay kontrol edilebilen giriş çıkış kapıları

Doğru açılandırılmış, kişisel alan bırakan sağım durakları

Hayvan yaralanmasına karşı alınan montaj önlemleri

Sağım durakları hayvan ergonomisine uygun imal edilmiştir.

Sağılan hayvan açısından sağım konforu en üst düzeyde tutulmaktadır.

Kaliteli sağım ekipmanları

Sağımhanenin Mekanik Sistemi

Doğru sağım, doğru vakum sistemiyle başlar, Regülatör bu vakumu dengeler, pulsatör bu vakumu sağım hareketine döndürür ve hayvanların memelerine takılı olan sağım başlıklarıyla süt sağım işlemi başlar. Paslanmaz çelik süt hattından paslanmaz çelik rezerveye ulaşan süt, süt filtresinden geçerek süt soğutma tankına ulaşır.

Vakum Sistemi:

Vakum ünitesi; vakum pompası, susturucu, kayış-kasnak tahrik düzeni, kayış gerdirme düzeni, montaj şasesi, elektrik motoru, otomatik yağlama düzeni ve ana vakum hattına bağlantı parçalarından oluşmaktadır. Egzoz üzerinde susturucular olacak ve bunların çıkışı vakum odası dışına bağlanacak ve ses uzaklaştırılacaktır. Vakum ünitesi ses seviyesi 80 dBA nın altında olmaktadır.

Vakum Pompası

Asıl görevi sağım sisteminden havayı boşaltmaktır. Bu esnada vakum oluşur. Vakum pompası kullanılan cihazların tüketimlerinin toplamını karşılayacak vakumu sağlayacak kapasitede olacaktır. Şase üzerinde kayış kasnak mekanizmasıyla hareket elektrik motorundan alınır.Sağım sistemi itme gücüne sahiptir; vakum pompası seçerken güvenilirlik bu nedenle önceliklidir.Vakum Pompasında bulunan güvenlik kafesiyle yaralanmalar önlenir.380 V (Trifaze) bir elektrik motoru kullanılır. Elektrik motoru ile vakum pompası uyumlu olduğundan, kayışlı pompalarla ilgili endişeler giderilir.

Vakum Hattı: Ana vakum hattı PVC boru ile yapılmaktadır. Vakum hattı vakumun her noktada eşit olması için kapalı sistem olacak ve sağım çukurunda boru hatları birleşecektir.

Pompa Türü: Vakum pompası tipi yağlı tiptir Vakum pompasında 600 cl. Hacminde yağdanlık kabı bulunmaktadır. Yağlama üretilen vakum ile yağdanlıktan yağın otomatik olarak çekilmesiyle olacaktır. En üst performansı garanti etmek için pompa her zaman kullanılmamış yağ ile yağlanır.

Regülatör: Mekanizma en küçük vakum değişikliklerinde dahi tepki verir, sabit vakum ayarlaması garanti edilir.Sabit, kontrol edilen vakum iyi meme sağlığını gösterir ve bütün sağım sistemlerinde bu istenir. Vakum regülatörü, bunu dizaynı ile en iyi şekilde yapabilmektedir.

Balans Tankı: Bir hayvanın başlığı tekmelemesi veya acemi personelin hatalarını tolere etmek için konulan tank ile vakumun devamlılığı sağlanır. Nabız hatları bir denge (balance) tankından çıkarılarak yapılmalıdır.Bu şekilde sağım ekipmanları olası bir su kaçağından etkilenmez.

Sağım Başlıkları

Tüm gerekli vakumu sağlayıp onu sabit bir hale getiren sistemin; sütü hayvanlarınızdan titizlikle alabilmek için yine aynı titizlik ve profesyonelikle üretilmiş sağım başlığına, memelik lastiğine; alınan sütü en verimli şekilde taşımak için profesyonelce tasarlanmış süt hortumlarına ihtiyacı vardır.

Pençe üzerinde nabzı taşıyan vakum hortumu ve sağılan sütü pençeden alıp süt hattına ulaştıran süt hortumu bulunur.

3GEN Memelik Lastiği

Üçgen şeklindeki özel tasarım

Memelik lastiğinin kaymasını önler.

Standart memelik lastiklerine göre daha hızlı sağım yapar.

Meme ucu sağlığını maksimize eder.

Phthalate bulundurmaz.

Süt Hortumları

Süt, yağ ve deterjana karşı özel geliştirilmiş formülü ile ihtiyacınız olan yüksek standarta sahip kaucuk süt hortumları sayesinde sütünüzün kalitesi korunur.

Koku bırakmayan formül

Avrupa standartlarına uygun Phthalate bulunmayan hammadde.

Düşük bakteri performansı sağlayan kaucuk hammadde.

PVC Hortumlara göre daha uzun ömür

Paslanmaz Çelik Süt ve Yıkama Hatları

Sistemde sütün geçtiği tüm hatlarda kullanılan borulamalar AISI 304L kalite iç yüzeyleri Ra= 0,8ᶯ polisajlı ve kaynak dikişsiz paslanmaz çelik borular kullanılmaktadır.

Boru birleştirmeleri, dirsek ve bağlantıları

kaynaksız silikon contalı özel paslanmaz çelik kelepçeler ile sağlanmaktadır.


Süt Toplama Sistemi

Rezerve: Sütün ilk toplandığı yer. Rezervenin seviyesi paslanmaz çelik bir şamandıra sistemiyle kontrol edilir. 304L Paslanmaz dayanıklı çelik rezerve kullanılmaktadır.

Şamandıra: Toplanan süt belli bir seviyeye gelip şamandırayla temasa geçtikten sonra süt transfer pompasıyla soğutma tankına aktarılır.

Emniyet kavanozu: Olası problemlerde eğer ki şamandıra veya süt pompası görevini yapmıyorsa sistemi korur.

Süt basma hattı: 304L kalite paslanmaz çelik boru ve dirseklerle sistem kurulmaktadır.

Süt Transfer Pompası: Sütü soğutma tankına aktarır.Rezerve tankında toplanan sütü veya yıkama esnasında suyu, soğutma tankına aktaran santirifüj pompadır. Pompa sütü çalkalamadan ve sütün kalitesini değiştirmeden tanka aktarır. Hızlı- süt akışını sağlamak için yüksek performansa sahiptir.Paslanmaz çelikten yapılır.

Manuel aktarma butonu: Süt pompasının manuel olarak çalışmasına olanak veren butondur.Sağım sistemi kapatıldıktan sonra rezerve içinde kalan son sütün aktarılması için bu butona basılı tutulur.

Otomatik Yıkama Ünitesi (CIP) (Opsiyonel)

Sağım sisteminin verimini etkileyen önemli parametrelerden olan temizlik işlemi hasssasiyetle ve titizlikle yapılmalıdır.

Temizliği iyi yapılmış bir sistem sütün kalitesini doğurdan etkilemekte; iyi temizlenmemiş sistemde sütte istenmeyen durumlar olmakta (koku, süt taşı, yağlanma vb) ve bu sütün kullanılmasını engellemekte; yapılan tüm yatırımın sonucunu kötü etkilemektedir.

Sağım sisteminin aç-kapat kontrolününde yapıldığı ünitedir. Sağım bittikten sonra yıkama programlarının seçimi ve kontrolü buradan sağlanır. İstenilen program seçilir sonra başında beklemeye gerek yoktur.

5 yıkama programı mevcuttur.

 • Otomatik yıkama suyu seviye ayarı ve otomatik yıkama kimyasalı dozajlama ayarı yapılabilir,değiştirilebilir.
 • Yıkama sistemi tesiste sütle temas eden her noktanın aynı kalitede yıkanmasını sağlamak üzere geliştirilmiştir.
 • Sistem menüleri her kullanıcıya hitap eden kolay ve anlaşılır bir şekilde dizayn edilmiştir.
 • Ayarlı deterjan pompaları sayesinde sistem temizliğine uygun şekilde otomatik olarak asit ve alkali alınmaktadır.
 • Yıkama ünitesi otomatik olarak ön yıkama, deterjanlı yıkama ve son durulamayı yapmaktadır.
 • Kapalı bir sistem içinde gerçekleşen yıkama işlemi suyun her yere ulaşmasını sağlayarak tüm hatların yıkanmasını sağlayacaktır.
 • Kullanılan su miktarı her zaman aynı kalır.
 • Zaman ayarlı ön durulama yapılabilir.
 • Dezenfektanın karıştırılacağı paslanmaz 130 lt çelik yıkama küveti bulunmaktadır
 • Tam otomatik 2 adet kimyasal dozaj pompalı yıkama makinesi kullanılmaktadır.
 • Sağım çukurunda uygulanacak meme yıkama hattı ve yıkama tabancası sisteme dâhildir.
 • Sağım başlıklarının yıkanması için her başlığa ayrı yıkama düzenleri sağım çukuru kenarına monte edilir.

Paslanmaz Yıkama Aparatları (Opsiyonel)

Başlıkların temizliği kullanım ömürleri boyunca en etkin kullanımı sağlamaktadır. Bu sayede meme başlıklarında doğru ve güvenilir temizlik sağlanmış olur.